Życie z małym dzieckiem

Pojawienie się dziecka w życiu człowieka zmienia absolutnie wszystko. Odpowiedzialność jaką ponosimy za maluszka i wielka troska jaką go obdarzamy znacznie zmienia nasze postrzeganie wielu rzeczy – między innymi własnych rozrywek. Najważniejsze bowiem stają się potrzeby dziecka i o ile jest to coś całkowicie naturalnego, nie należy zapominać o sobie.

Jak połączyć własne pasje i rozrywki z obecnością małego człowieka?

Oczywiście nie jesteśmy w stanie wybrać się we wszystkie miejsca z dzieckiem, wtedy warto skorzystać z pomocy dziadków, partnera lub innej zaufanej osoby z otoczenia. Jeśli jednak mamy możliwość zabrania malucha w ulubione miejsca dobrze jest ułatwić sobie poruszanie się. Wózki z racji rozmiaru są dość nieporęczne i często prędzej czy później skończymy z dzieckiem na rękach. Aby uniknąć sytuacji, gdy musimy malucha nosić na rękach idealnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w nosidło ergonomiczne lub chustę. Obie metody mają swoje zalety jak i wady. Chusta znajduje coraz większą ilość zwolenników zarówno wśród rodziców, jak i specjalistów i fizjoterapeutów.

Wiązanie chusty – od czego zacząć?

Początkowo jeśli nie mamy w swoim otoczeniu nikogo kto „chustuje” maluszka warto wybrać się do osób wykwalifikowanych, które pokażą nam kilka sposobów wiązania maluchów. W zależności od naszego stopnia umiejętności i koordynacji, tego czy mamy kogoś do pomocy oraz w jakim wieku jest dziecko dobierać możemy inną metodę wiązania chusty.