Zastosowanie dziecięcej kostki Rubika 2×2

Prawdopodobnie każdy wie, czym jest kostka Rubika. Niemniej jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele może mieć ona zastosowań. Ponadto, warto też zaznaczyć, że jest wiele rodzajów kostek Rubika. Przede wszystkim różnice dotyczą rzecz jasna rozmiarów kostek.

Rubika kostka 2×2

Jedną z popularniejszych jest kostka 2×2. Jest to wariant kostki ze ścianami posiadającymi jedynie po 2 rzędy kosteczek. Oznacza to, że jej układanie jest stosunkowo łatwe. Kostka Rubika 2×2 dla dzieci zdaje się być najlepszym rozwiązaniem, jednak również dorośli często ją układają. Chodzi o to, iż doskonale nadaje się ona do nauki układania kostki Rubika. Wbrew pozorom jednak, nie tylko dzieci uczą się układania kostek. Dziecięca kostka 2×2 może więc posłużyć do nauki również dorosłym, którzy zorientowali się, że układanie kostek Rubika może być świetnym hobby.

Inne warianty kostki

Jak już wspomniano, istnieją również inne warianty kostki Rubika, jeśli chodzi o jej rozmiar. Najpopularniejsza jest prawdopodobnie ta, która ma po 3 rzędy kosteczek. Jest to kostka Rubika 3×3. Jednakże, zawodowcy często układają również większe kostki 4×4 lub nawet 5×5. Ich ułożenie jest już jednak o wiele trudniejsze i wymaga doświadczenia.