W dziecięcym łóżeczku

Łóżeczko pełni w życiu małego dziecka bardzo ważną rolę. Dla młodego człowieka bardzo ważny jest sen, podczas którego może on zebrać siły na kolejny dzień poznawania świata i zdobywania nowych umiejętności.

Pościel dla niemowląt

Dobra pościel to gwarancja spokojnego i komfortowego snu małego dziecka. Powinna być wykonana z wysokogatunkowych materiałów, które przepuszczają powietrze i umożliwiają oddychanie skórze niemowlaka. Obecnie na rynku można wybierać spośród setek wzorów i kolorów pościeli, toteż żadnym problemem nie jest jej dobranie do wystroju dziecięcego pokoju. Rodzice powinni posiadać co najmniej dwa zestawy pościeli dla niemowląt, by móc spokojnie je prać w razie zabrudzenia.

Moskitiera

Przyda się zwłaszcza latem. Ma postać baldachimu z bardzo gęstej siatki, który rozpościera się nad łóżeczkiem malucha. Daje gwarancję, że żaden nieproszony owad nie będzie zakłócał snu niemowlaka, albo co gorsze, nie pogryzie go w nocy.

Moskitiera przydaje się zwłaszcza wtedy, kiedy zapalone w pokoju światło przyciąga różne owady.

Baldachim

Niezbędny w pokoju małej księżniczki. Daje ochronę przed promieniami słońca i wygląda bardzo spektakularnie. Może być wykonany z lekkiego tiulu lub też nieprześwitujących materiałów.

Ochraniacze na łóżeczko

Przydatne zwłaszcza wtedy, gdy dziecko śpi w łóżeczku zbudowanym z twardych szczebelek. Ochronią malucha przed uderzaniem o nie główką lub wkładaniem kończyn pomiędzy nie. Można je kupić w komplecie z pościelą – wtedy tworzą spójną całość – lub osobno. Bardzo przydatne zwłaszcza wtedy, kiedy dziecko ma niespokojny sen.