Smoczki – co powinni wiedzieć na ich temat przyszli rodzice?

Smoczki są nieodłącznym i niezastąpionym elementem rozwoju każdego noworodka. Żadna mama nie wyobraża sobie bez nich życia – ten mały przedmiot potrafi uspokoić dziecko w ułamku sekundy, co jest niesamowitym ułatwieniem podczas jego płaczu oraz ząbkowania. Na czym polega fenomen smoczków? Jak wybrać odpowiedni dla swojego malucha i na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu? Jak się z nim obchodzić i jak długo go używać? Oto kilka praktycznych porad i sprawdzonych wskazówek.

Jak kupić odpowiedni smoczek dla malucha?

Przede wszystkim warto wybrać smoczek dobrej jakości – najlepiej atestowany, który cieszy się dobrą opinią wśród lekarzy i pediatrów. Dzięki inwestycji w odpowiedni smoczek możemy mieć pewność, że nie wpłynie on źle na zdrowie dziecka, nie spowoduje alergii ani wad zgryzu czy wymowy. Aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo, należy dopasować smoczek odpowiednio do jego wieku. Tarcza smoczka powinna być zaopatrzona w otwory, umożliwiające dopływ powietrza do delikatnej skóry wokół ust – inaczej mogłoby się to skończyć odparzeniem. Ważne jest także, aby tarcza nie zakrywała nosa dziecka, ponieważ może to spowodować duże trudności w oddychaniu.

Smoczki

Smoczki silikonowe a lateksowe – jakie wybierać i czym się różnią?

Lateksowe smoczki posiadają dosyć specyficzny smak oraz wyczuwalny zapach. Może to spowodować, że maluch nie będzie chciał z niego korzystać, mimo to jak najbardziej można  nich korzystać – należy jednak pamiętać o ich dosyć częstej wymianie. Smoczki wykonane z silikonu są trwalsze niż wyżej opisane lateksowe – nie niszczą się tak szybko, więc nie trzeba często ich wymieniać. Dodatkowo są one całkowicie bezzapachowe.