Pierwsza kąpiel dziecka – w co się zaopatrzyć?

Kąpiel to jedna z ważniejszych czynności wykonywanych za dnia. W jej trakcie nie tylko usuwamy z ciała nagromadzony brud, ale również pielęgnujemy ją. W trakcie kąpieli możemy też z powodzeniem się zrelaksować, zmywając z siebie stres oraz zmartwienia. Nawet jeżeli nasza kąpiel to raptem kilkuminutowy szybki prysznic. Jednak ta chwila jest istotna nie tylko dla dorosłych, lecz także dla niemowląt. I z całą pewnością nie obejdziemy się bez całej masy akcesoriów jak termometr do wody, ręcznik dla niemowlaka czy oliwka.

Pierwsza wizyta w wannie

ręcznik dla niemowlakaMając do czynienia z niemowlęciem pierwszy raz, rodzice niejednokrotnie zastanawiając się, jak coś zrobić bądź w co się zaopatrzyć. Nie inaczej sprawy wyglądają, kiedy przygotowujemy się pierwszy raz do kąpieli. Zanim rozbierzemy maluszka z codziennych ciuszków, warto wszystko już przygotować. I choć względnie oczywistym wydaje się fakt, iż do kąpieli potrzebna będzie wanienka, mniejszą uwagę skupią termometr do zmierzenia odpowiedniej temperatury wody, mata antypoślizgowa na dno wanienki czy chociażby stojak. Mimo że każdy z wymienionych elementów spełnia niemal kluczowe role. Podobnie kosmetyki nie są sprawą drugiej wagi. Mydełko musi być delikatne adekwatne do łagodnej skórki naszego dziecka.

Co po kąpieli?

Po wyjęciu dziecka z wody nie należy go od razu ubierać. O tym wiedzieć powinien każdy. Maleńkie ciałko wciąż wymaga jeszcze kilku kosmetycznych zabiegów, a także wyjątkowej pielęgnacji. Tutaj nieocenionym okaże się wykorzystanie ręcznika dla niemowlaka, który nie tylko pomoże wysuszyć dziecko, ale również zapewni mu schronienie przed chłodem podczas smarowania skórki oliwką lub balsamem. Łatwo więc można wywnioskować, że kąpiel niemowlaka wiąże się z cała masą akcesoriów i gadżetów.