Nosidełka dla dzieci vs inne rozwiązania

Wbrew pozorom dobór odpowiedniego nosidełka dla dzieci nie jest sprawą bardzo prostą. Na rynku dostępna jest duża różnorodność produktów, dzięki czemu z jednej strony rodzic może wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie, a z drugiej – osoba o małym doświadczeniu może czuć się nieco zagubiona. Na co należy zwrócić uwagę decydując się na wybór konkretnego nosidełka?

Nosidło vs chusta

Przede wszystkim, decydując się na nosidełko dla dziecka należy wziąć pod uwagę wiek pociechy. Do nosidełek nadają się dzieci, które potrafią samodzielnie siedzieć. Młodsze pociechy powinny być wożone w wózkach lub noszone w specjalnych chustach. Jeżeli chodzi o chusty do noszenia dziecka, to przy ich prawidłowym wiązaniu nie ma przeciwwskazań jeżeli chodzi o wiek pociechy – mogą być w nich noszone dzieci już od pierwszych chwil życia. Początkującym użytkownikom zaleca się chusty wykonane z materiałów elastycznych, które znacznie usprawniają skomplikowany proces wiązania chust. W takich chustach można nosić dziecko o masie ciała do 6kg.

Nosidło vs wisiadło

Rozmawiając o nosidłach dla dziecka warto doprecyzować ten termin. Na rynku można bowiem znaleźć szereg produktów, które tylko na pierwszy rzut oka wyglądają jak nosidła, a w rzeczywistości są to gadżety, w których dziecko wisi na kroku. Takich produktów należy wystrzegać się jak ognia, ponieważ mogą przynieść bardzo groźne szkody dla dziecięcego kręgosłupa.

Jakie nosidła wybrać?

Aby dziecko w nosidełku czuło się komfortowo, warto wybierać produkty najlepszych producentów, którzy cieszą się odpowiednio dobrą renomą wśród użytkowników. Nosidełko dla niemowlaka powinno być przede wszystkim dobrze dobrane do jego wagi oraz wzrostu. Najbezpieczniejsze dla zdrowia dziecka jest nosidło ergonomiczne zapewniające optymalną pozycję ciała podczas całej podróży.