Na co zwrócić uwagę wybierając obóz językowy dla dziecka?

Obozy językowe dla dzieci są bardzo dobrym pomysłem na łączenie edukacji z zabawą. Jak wiadomo angielski dla dzieci w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważny. Warto jednak zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii, przed zdecydowaniem się na wybór takiego obozu.

Program zajęć

Mimo faktu, że wysyła się dziecko na obóz językowy, to niezwykle ważne jest to, aby w jego planie zajęć znalazły się również atrakcje, poza nauką. Warto pamiętać o tym, że obozy takie są organizowane w wakacje, kiedy dziecko ma przerwę od szkoły. Z pewnością nie chce spędzić całego czasu wolnego na nauce. Tak więc w programie zajęć poza nauką, powinny znajdować się również różnego rodzaju wycieczki na basen, do muzeum, czy w inne atrakcyjne miejsca.

Nauczyciele

Aby dziecko miało szansę nauczenia się czegokolwiek na obozie językowym, niezwykle ważne jest aby znajdowali się na nim odpowiednio wykwalifikowani nauczyciele. Dziecięce językowe obozy powinny być prowadzone przez nauczycieli, którzy nie tylko posiadają odpowiednie dokumenty świadczące o znajomości językowej, ale również odpowiednie doświadczenie w przeprowadzaniu zajęć z dziećmi. Liczy się przede wszystkim podejście nauczyciela do dzieci i to, jak radzi sobie z opanowaniem grupy.