Laktator Ameda – w trosce o dobro mam

Karmienie piersią to wyjątkowy czas w życiu każdej mamy. Dzięki karmieniu piersią, zapewniamy naszemu dziecko najbardziej optymalne warunki rozwoju, dostarczając mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Zalety karmienia piersią

Dostępne badania wymieniają wiele korzyści płynących z karmienia piersią. Dzieci karmione mlekiem matki rzadziej chorują i są skuteczniej chronione, zwłaszcza przed biegunką zakaźną i zapaleniami ucha środkowego. Karmienie piersią, w późniejszym okresie życia dziecka, chroni przed nadwagą, otyłością i cukrzycą.

Karmienie piersią to nie tylko pozytywne skutki dla dzieci, ale także dla karmiących mam. Udowodniono, że karmiące mamy rzadziej cierpią na depresję poporodową i odczuwają zdecydowanie mniej dolegliwości w czasie połogu, o wiele łatwiej jest im także zgubić zbędne kilogramy.

Kiedy przyda się laktator?

W dobry laktator warto zaopatrzyć się jeszcze przed porodem. Szereg czynników do których należą między innymi: przedwczesny poród, cesarskie cięcie, czy senność dziecka i niechęć ssania brodawki, mogą uniemożliwić bezpośrednie podawanie pokarmu. W każdej takiej, wyjątkowej sytuacji, warto skorzystać z laktatora, tak aby zapewnić dziecku wszystko to, czego potrzebuje.

Sprawdzony laktator Ameda

Nie należy również zapominać o ważnej funkcji podtrzymywania pokarmu, którą pełni laktator – czasami stanowiący jedyną opcję utrzymania laktacji.

Który laktator wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele laktatorów, a jedną z wiodących i cenionych marek, zajmujących się ich tworzeniem jest Ameda, produkująca laktatory szpitalne, ale także te do użytku osobistego.

Laktator Ameda zapewni każdej mamie komfort i bezpieczeństwo stosowania. Ponadto, laktatory Ameda można dobrać do kształtu i rozmiaru piersi. W ofercie znajdują się lejki w rozmiarze S, L oraz XXL oraz wkładki redukujące do rozmiaru XS, M i XL.