Kiedy warto kupować butelki jednorazowego użytku do karmienia?

Podawanie pokarmu noworodkom i niemowlętom jest możliwe nie tylko za pomocą standardowych butelek wielorazowych. Teraz w sklepach można kupić także zestawy butelek do karmienia jednorazowego użytku. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Butelki jednorazowego użytku do karmienia – zastosowanie

Butelki do karmienia jednorazowego użytku to alternatywa dla butelek wielorazowych. Są wykonane z plastiku wolnego od szkodliwych związków i mają wielofunkcyjne zastosowanie.

Plastikowe butelki jednorazowego użytku do karmienia mogą być wykorzystane do odciągania pokarmu, następnie do jego przechowywania, transportu oraz do podawania mleka dziecku. Współpracują z różnymi laktatorami i smoczkami.

Dostępne w sprzedaży zestawy jednorazowych butelek do karmienia zawierają najczęściej 10 sztuk butelek o określonej pojemności, na przykład 50 ml, 100 ml, 250 ml.

Dlaczego warto kupić zestaw butelek do karmienia jednorazowego użytku?

Przede wszystkim zestaw jednorazowych butelek do karmienia sprawdzi się wtedy, gdy celem jest wygoda. Za ich pomocą można znacznie łatwiej pobierać pokarm, a także przechowywać go w zamrażarce lub lodówce, a następnie podawać dziecku.

zestaw jednorazowych butelek do karmienia

Korzystanie z butelek jednorazowego użytku do karmienia to także mniejsze ryzyko przeniknięcia drobnoustrojów do pokarmu. Butelki są sterylne i od razu gotowe do użycia. Ponadto zestaw butelek do karmienia jednorazowego użytku przyda się w szpitalu lub podczas wyjazdu.

Obecnie zestaw butelek do karmienia jednorazowego użytku można kupić w różnych sklepach z artykułami dziecięcymi, także w internecie.