Jakie butelki dla dzieci warto kupić?

Wybór odpowiedniej butelki do karmienia dziecka może okazać się zadaniem trudnym – zwłaszcza jeśli od najwcześniejszego etapu życia noworodka zostaje on odstawiony od matczynej piersi. Na rynku dostępna jest ogromna gama butelek do karmienia. To, które z nich wybierzemy, zależy w największej mierze od naszych estetycznych upodobań i oczekiwań względem pojemności.

Butelki dla dzieci Bebito mogą być szklane albo plastikowe, mogą też posiadać czujnik ciepła. Początkującym rodzicom poleca się raczej wersję plastikową, a to z tego względu, że łatwiej nad nią „zapanować” w czasie karmienia – jest to szczególnie ważne, gdy nie posiadamy jeszcze dużego doświadczenia w żywieniu dziecka i istnieje realne zagrożenie, że stłuczemy szklaną butelkę (robiąc przy okazji krzywdę sobie albo – co gorsza – noworodkowi).

butelki dla dzieci

Równie ważne jak sama butelka do karmienia jest to, by utrzymywać ją w czystości. Pozostawione na ściankach resztki mleka stanowią idealny rezerwuar dla bakterii, co z kolei może zagrażać zdrowiu dziecka. Akcesoria do karmienia najlepiej dezynfekować w wyparzaczu, istnieją też tzw. butelki samosterylizujące, dezynfekowane w kuchennej mikrofali.

 

Młodzi rodzice dość szybko stykają się z problemem kolki wśród niemowląt. Sama kolka, choć niegroźna, przyprawia maluchy o cierpienie i ataki płaczu. Aby zniwelować ten problem, warto sięgnąć po specjalne antykolkowe butelki dla dzieci – wcale nie są drogie, a pomagają w walce z bólami brzuszka.