Jaka tapeta dla chłopca, a jaka dla dziewczynki?

Rynek wnętrzarski oferuje nam ogromny wybór fototapet. Co więcej, fototapeta dla dzieci – https://www.galeriaplakatu.com/fototapety-dla-dzieci może być inna dla chłopców, a inna dla dziewczynek. Takie rozgraniczenie daje nam ogromne pole do popisu podczas aranżacji pokoju. Ogrom kolorów, wzorów i faktur daje praktycznie nieograniczone możliwości dekoracyjne.

Dla chłopca czy dziewczynki

W trendach urządzania pokoju dla dziewczynek są fototapety z księżniczkami, motylkami lub te w kwiatowe wzory. Chłopcy z kolei preferują raczej motywy związane z samochodami, zwierzętami albo z widokiem kosmosu. To, jak urządzimy pokój za pomocą fototapety, zależy więc od upodobań dzieci i kreatywności rodziców.

Fototapeta dla dzieci do wspólnego pokoju

Kiedy pokój dziecięcy będzie dzielony zarówno przez chłopca, jak i dziewczynkę, wówczas najlepiej jest podzielić ten pokój na dwie połowy, a do aranżacji każdej z nich podejść tak, jak do aranżacji osobnego pomieszczenia. Takie rozwiązanie na pewno zachwyci dzieci, nam z kolei będzie łatwiej wybrać dany wzór. Jednak tu oczywiście warto pamiętać o tym, by kolorystyka obydwu części pokoju była jak najbardziej spójna. Odchodząc od tej zasady, dekorowane pomieszczenie nie będzie wyglądało estetycznie, a co więcej może też niekorzystnie wpływać na dzieci. Trzymajmy się wiec tego, by dekorowany pokój służył nie tylko zabawie naszych dzieci, ale też ich wyciszeniu. Zbyt wiele mocnych akcentów i kolorów może spowodować, że otrzymamy zupełnie odwrotny efekt.

Fototapeta dla chłopca

Jak fajnie połączyć kolory? Pomysłem może być udekorowanie ściany po stronie chłopca np. biało-zieloną tapetą, wspólna część pokoju można z kolei pomalować na kolor niebieski, zaś ścianę po stronie dziewczynki ozdobić fototapetą w różowo-niebieski wzór. Tak zastosowane wspólne akcenty kolorystyczne sprawią, że zyskamy ciekawy efekt przechodzenia jednej części pokoju w drugą.