Jak wybrać rożek niemowlęcy pod względem zapięcia?

Rożki niemowlęce zostały stworzone po to, by noworodek oraz dziecko w pierwszych kilku miesiącach życia miało stworzone warunki idealnie odwzorowujące te w łonie matki, czyli mogło być przyjemnie otulone. To poprawia poczucie bezpieczeństwa, pomaga się zrelaksować i w tym stanie eksplorować otoczenie wzrokowo lub po prostu zasnąć. Jaki wybrać rożek niemowlęcy pod względem jego zapięcia? Istnieje kilka wersji?

Zawiązywany rożek niemowlęcy

Jedną z opcji jest rożek zawiązywany na kokardkę. Zawiera długie wstążki, dzięki którym można regulować to, jak ciasno dziecko będzie otulone. Wygląda to także estetycznie i uroczo. Niestety taki rodzaj zapięcia ma swoje wady. Przede wszystkim chodzi o to, że dość długo się zawiązuje taką kokardę i obwiązanie rożka można nastręczać trudności, szczególnie kiedy robi się to jedną ręką. Przy częstym przebieraniu malucha może nie być to najlepszym rozwiązaniem. Na rynku istnieją jednak rożki także z innymi zapięciami.

Jak wybrać rożek niemowlęcy- na rzep czy zatrzask?

Jaki wybrać odpowiedni rożek niemowlęcyTwe dwa powyższe rozwiązania są wygodniejsze i poręczniejsze. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że rzep odrobinę hałasuje przy odpinaniu. Musi być także dobrej jakości, ponieważ w innym wypadku szybko się zużyje i nie będzie spełniał swojej roli. Z kolei zatrzask wydaje się najwygodniejszy w obsłudze oraz najszybszy. Można go zapiąć i odpiąć także, kiedy nie ma do pomocy drugiego rodzica.

O wyborze odpowiedniego rożka niemowlęcego dowiecie się więcej czytając blog Trilli.pl