Jak ułatwić sobie karmienie piersią?

Możliwość karmienia piersią to z pewnością jeden z najpiękniejszych darów, jakimi natura obdarzyła kobiety. Dzięki niemu matka może nawiązać wyjątkową więź ze swoim dzieckiem. Karmienie piersią, choć niezwykłe wiąże się często z wieloma poświęceniami.

Problemy podczas karmienia piersią

Podczas karmienia piersią pojawia się nawał pokarmu, który często doprowadza do zastojów w piersiach. Aby się go pozbyć, warto skorzystać z pomocy laktatora. Zastój taki może pojawić się również wtedy, gdy dziecko nie pobiera z piersi wystarczającej ilości pokarmu. Jeśli kobieta nie odciągnie mleka może ono doprowadzić do powstania stanu zapalnego w piersiach co wiąże się ze stwardnieniem piersi, dużym bólem oraz dyskomfortem. Gdy stan zapalny będzie duży może również pojawić się wysoka gorączka co doprowadzi do zepsucia pokarmu zalegającego w piersiach. Takiego mleka nie można podawać dziecku pod żadnym pozorem. 

Laktator — ratunek dla przepełnionych piersi

W obecnych czasach kobiety żyją w ciągłym biegu. Spełniają się zawodowo, są ambitne oraz mają wiele pasji. Pogodzenie macierzyństwa z karierą to nie lada wyzwanie. Tu właśnie z pomocą przychodzi technologia. Na rynku dostępne są różne laktatory, jednak jeśli decydować się na zakup to najlepiej wybrać podwójny laktator elektryczny np. model Ameda MYA JOY. Dzięki temu, że urządzenie odciąga pokarm jednocześnie z obydwu piersi można zaoszczędzić sporo czasu, jak i również szybciej zgromadzić potrzebną ilość mleka. Dodatkowym atutem tego modelu jest jego rozmiar. Laktator elektryczny Ameda MYA JOY jest niewielki, mieści się w dłoni. Kolejnym atutem tego produktu jest elektryczny wyświetlacz, dzięki któremu można mierzyć czas odciąganego pokarmu. Ten konkretny laktator można znaleźć na stronie MilkLab.pl.

Sprawdzony laktator Ameda

Z pewnością wielu osobom zależy także na tym, aby urządzenie było ciche — taki właśnie jest laktator elektryczny Ameda MYA JOY. Wydaje on głośniejszy dźwięk tylko podczas pracy na najwyższych obrotach. Firma, która go stworzyła pomyślała przede wszystkim o mamach, które są wielozadaniowe, dzięki czemu można go przypiąć przy gorsecie do karmienia, a obie ręce pozostają wolne. Daje to możliwość wykonywania kilku czynności jednocześnie. Poza tym jego lejki można dostosować do każdego rozmiaru brodawek sutkowych, te zalety dają pewność, że każda mama pokocha ten laktator.