Jak się przygotować do spaceru z niemowlakiem?

Każde dziecko ma prawo do wygodnych, przyjemnych spacerów. Zadaniem rodziców jest zapewnienie ich dzieciom. Trzeba więc pomyśleć o kilku ważnych sprawach, aby spacer faktycznie był udany.

Wózek czy chusta?

Pierwsza sprawa wydaje się być najważniejsza, chodzi bowiem o to, czy wybrać wózek dziecięcy do transportu dziecka, czy może raczej chustę elastyczną. Spacer z wózkiem znacząco różni się od tego z chustą. Rzecz w tym, że wózek ogranicza w pewnym stopniu rodzica, który musi wynieść go po schodach, gdy wraca do mieszkania, czy też gdy chce wejść do jakiegoś budynku podczas spaceru. Chusta elastyczna natomiast nie sprawia takich ograniczeń dając rodzicowi zdecydowanie więcej swobody.

Warto też pamiętać o tym, że decydując się na chustę trzeba nauczyć się umieszczać w niej dziecko. Chodzi o to, aby nie wiązać chusty zbyt mocno, gdy jest to niekomfortowe dla dziecka, ale również dla matki, która czuje ucisk.

Spacer – nauka chodzenia

Niewątpliwie, spacery to świetne okazje do tego, aby trenować chodzenie z dziećmi, które dopiero się tego uczą. Dlatego też, nawet jeśli dziecko przed wyjściem z domu wkładamy do wózka lub do chusty warto ubrać mu wygodne buciki do nauki chodzenia. Jeśli obuwie nie bezie idealnie wygodne i dopasowane do nogi dziecko nie będzie chciało trenować chodzenia .W takiej sytuacji zapewne przyswoi tę umiejętność z dużym opóźnieniem. Ponadto, jeśli dziecko uczy się chodzić w niewygodnych, czy też po prostu źle dopasowanych butach może dojść do urazu lub też do stałego skrzywienia nóżek. Można tego uniknąć dzięki wyborowi wysokiej jakości bucików, przeznaczonych dla najmniejszych dzieci.