Jak przekonać dziecko do szalika?

Założenie szalika jest dla przedszkolaka, czy też świeżo upieczonego ucznia jest sporym wyzwaniem. Każdy rodzic zna sytuację, gdy dziecko wracało do domu niedbale owiniętym sznurem materiału, który w ogóle nie przypominał elementu zimowej garderoby. Szczególnie chłopcy przejawiają niechęć do szali, przez co najczęściej lądują one na dnie plecaka. Może warto postawić na coś stylowego i łatwiejszego w założeniu, jak na przykład komin na szyję dla dziecka, który nie będzie bezczynnie spoczywał na dnie torby lub plecaka?

Modnie i wygodnie

Kominy dla dzieci są niezwykle proste w założeniu. Dziecko nie musi się martwić, że podczas zimowego szaleństwa szal rozwiąże się i będzie tylko przeszkadzał. Dostępne są kominy zarówno dwukrotnie owijane, jak i pojedyncze. To genialne rozwiązanie nawet dla kilkulatka, który musi samodzielnie ubierać się na przedszkolne spacery.

Warto również dodać, że komin zawsze wygląda dobrze. Z pewnością jest to ważna informacja dla starszych dzieci, które zwracają uwagę na swój wizerunek.

Wiosenna swoboda

Cienkie dziecięce kominy to opcja nie tylko na ciepłą wiosnę, ale również pierwsze chłody jesieni. Perfekcyjnie spełniają swoje zadanie i chronią szyję dziecka przez porywistym wiatrem, czy też niską temperaturą. Są lekkie i delikatne, więc sprawdzą się zawsze wtedy, gdy bawełniane lub polarowe szale grożą przegrzaniem się dziecka.