Huśtawka niemowlęca – sprawdzony sposób na dziecięcą frajdę

huśtawka niemowlęca automatyczna

Bycie maluchem wiąże się z dziką i właściwie niczym niepohamowaną (no może czasem zakazami rodziców) radością z zabawy. Dzieci potrafią się bawić właściwie wszystkim i do szczęścia wcale nie potrzebują drogich, elektronicznych zabawek. Taką rzeczą, którą uwielbia właściwie każdy maluch jest huśtawka

Wisząca czy stojąca?

Chociaż wszystkim dorosłym słowo huśtawka kojarzy się jednoznacznie, to huśtawka dla niemowlaka może mieć również formę zbliżoną do bujaczka. Taki model doskonale się sprawdza w przypadku tych najmniejszych maluchów (szczególnie tych, które nie potrafią jeszcze samodzielnie siedzieć) – siedziska są miękkie i zaprojektowane tak, że zabezpieczają dziecko przed wypadnięciem (oczywiście pod warunkiem zapięcia wmontowanych zabezpieczeń), a wahnięcia takiej huśtawki niewielkie. Dla niemowlaka huśtawka tego typu to nie tylko zabawka, ale przede wszystkim „uspokajacz”.

Dla nieco starszych – plastik czy drewno?

Dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć mogą śmiało korzystać z odpowiednio dobranych huśtawek wiszących. Huśtawka niemowlęca wykonana z plastiku (chociaż niewątpliwie mniej ekologiczna) jest niezwykle lekka i łatwa w użytkowaniu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, bez problemu można znaleźć więc i takie, które mają opływowe kształty i żadnych kantów. Ma to ogromne znaczenie ze względów bezpieczeństwa w przypadku, gdyby dziecku w jakiś sposób zachciało się samemu wprawić w ruch taką huśtawkę. Huśtawki drewniane też nie muszą być „toporne”, mogą być połączone z materiałem, efektownymi linami i tworzyć nawet wspaniały element dekoracyjny dziecięcego pokoju.