Dziecko na spacerze – nosidło ergonomiczne zamiast wózka

Swego czasu matki czy ojcowie zawsze wychodzili na spacer z dzieckiem wioząc je w płytkim lub głębokim wózku. Jednakże, coraz częściej spacery odbywają się bez wózków. Jak to możliwe i jakie są alternatywy dla wózków dziecięcych?

Dziecko w nosidle

Jak się okazuje, wielu rodziców woli od wózka nosidło. Zakłada się je na tułów, a dziecko wkłada się do środka, przez co ma się je cały czas blisko siebie. Niewątpliwie jest to bardzo istotne, że dziecko jest cały czas na widoku i blisko rodzica.

Niewątpliwie, nosidło jest wybierane przez rodziców ze względu na to, iż jest im przez to wygodniej. Ponadto, również dziecko odczuwa większy komfort, zwłaszcza jeśli jest to nosidło ergonomiczne. Rzecz w tym, że nosidła są przystosowane do ciała dziecka, tak aby układało się w nich ono w najwygodniejszej pozycji. Ponadto, maluch czuje komfort, kiedy znajduje się blisko rodzica.

Nosidło ergonomiczne – bezpieczne i wygodne

Jak już wspomniano powyżej, zwłaszcza w nosidle ergonomicznym dziecko czuje się komfortowo. Wynika to z tego, że jest ono bardzo dobrze wyprofilowane, tak aby żadna część ciała dziecka nie była ściśnięta. Dzięki temu również dziecko jest bezpieczne. Nie ma ryzyka, że nosząc dziecko w nosidle ergonomicznym narazimy je na problemy z kręgosłupem, czy skrzywienie nóżek.

Innego rodzaju nosidła, mniej sztywne, dające dziecku więcej swobody, również mogą być dobre. Niemniej jednak, przeważnie nie nadają się one do dłuższego użytkowania, gdyż po pewnym czasie przebywający w nim maluch czuje się zmęczony. Po prostu w pewnym momencie nosidło tego typu przestaje już być dla niego wygodne.