Deskorolka dla dzieci – fiszka

Ciepły czas skłania dzieciaki do aktywności na świeżym powietrzu. Powracającym do łask elementem zabaw na podwórku jest fiszka deskorolka fiszka dla dziecka.

Najlepsze deskorolki dla dzieci

Klasyczne, duże i ciężkie deskorolki służą bardziej do wykonywania trudnych ewolucji w przygotowanych do tego celu skateparkach, bądź na murkach i rurkach. Młodsze dzieci będą bardziej zadowolone korzystając z fiszki – czyli mniejszej i lżejszej deski, która umożliwia łatwe przemieszczanie się nawet po nierównym terenie. Wynika to z jej konstrukcji – duże i miękkie kółka oraz profilowany blat ułatwiają jazdę od punktu do punktu.

Na co zwrócić uwagę wybierając deskorolkę dziecięcą?

Przede wszystkim należy dopasować jej długość oraz szerokość do wielkości dziecka. Zakłada się, że im wyższa osoba, tym dłuższa powinna być deska. Najdłuższe fiszki osiągają nawet 28 cali – przy czym dziecięce rozmiary zaczynają się już od długości 17 cali. Dzieciom poleca się deskorolki fiszki maksymalnie 23 – calowe. Ważne jest tez dopasowanie szerokości decka, czyli powierzchni, na której się stoi. Najpopularniejsza szerokość ( z zarazem najbardziej uniwersalna) wynosi 6 cali. Z deski o takiej szerokości skorzysta już dziecko (choć większa szerokość to mniejsza skrętność), ale także kilka lat później nastolatek. W razie potrzeby dostępne są fiszki dla małych stópek, w wersji nawet 5 – calowej.