Czego nie powinno zabraknąć w wyprawce dla pierwszoklasisty?

Pierwszy dzień szkoły to ważny dzień nie tylko dla nowego ucznia, ale również dla jego rodziców. Dziecko rozpoczyna edukacyjną przygodę, wkracza w świat nowych znajomości, które być może zawiążą się już na całe życie. Warto zatem skrupulatnie zaplanować ten dzień i dobrze się do niego przygotować. Każdy pierwszoklasista powinien mieć przy sobie potrzebne akcesoria. Gdy zaopatrzony jest już w plecak lub tornister, można przystąpić do zakupu artykułów szkolnych. Wśród najważniejszych znalazły się: ładne zeszyty oraz zestaw do pisania.

Zeszyty szkolne

Dziecku można podarować komplet długopisów, ołówków i zakreślaczy, ale co z tego, jeśli nie ma w czym pisać? Bez zeszytów szkolnych uczeń się nie obejdzie. Najpierw należy zastanowić się nad ilością i rodzajem przedmiotów szkolnych. Inny zeszyt będzie potrzebny do języka polskiego, a inny do matematyki. Na początek 32-kartkowe zeszyty szkolne w zupełności wystarczą.

Prawie każdego rodzica przeraża pierwsza w życiu wyprawka dla dziecka. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na tanie zeszyty szkolne. Jedyne co je różni od niego droższych egzemplarzy to miękka okładka.

Zestaw do pisania

Gdy dziecko ma już ładny zeszyt, trzeba pomyśleć o praktycznym zestawie do pisania. Może być to zwykły, niebieski długopis lub pióro. O ile z tanimi zeszytami szkolnymi nie ma większego problemu, długopis za 50 groszy, może okazać się promocyjną pułapką. Lepiej zainwestować w akcesoria piszące dobrej jakości. Obudowa zbyt szybko nie ulegnie pęknięciu, a i wkład nie wyczerpie się w zawrotnym tempie.