Co zrobić gdy kobieta ma zbyt dużo pokarmu

Czasami na początku tak zwanej drogi mlecznej pojawiają się problemy z laktacją, które potem zwykle ustępują, a pokarmu nagle jest tak dużo, że stanowi to dla kobiety wręcz problem. Na szczęście trudność tą mogą rozwiązać laktatory ręczne lub elektryczne – to za ich pomocą można ściągać nadmiar pokarmu, a następnie przechowywać na zapas dla dziecka.

Laktatory ręczne dla kobiet mających nadmiar pokarmu

Generalnie odradza się sztuczne stymulowanie laktacji za pomocą częstego używania laktatorów – im bardziej stymuluje się bowiem skutki, tym piersi produkują więcej mleka. Żeby jednak nieprzyjemny ból i ucisk w piersi minął, nie ma innej rady jak użyć laktatora ręcznego do kupienia na Bebito.pl. Jeżeli maluch nie ma ochoty na mleko, laktator będzie lepszym rozwiązaniem, jednak tylko na chwilę. Należy używać go tylko przez kilka minut i odciągnąć piersi aż do uzyskania odczucia ulgi. Ten nadmiar mleka można natomiast przechowywać – pokarm matki jak najbardziej nadaje się do trzymania w lodówce.

Przechowywanie mleka matki

Kobiety często odciągają nadmiar pokarmu i przechowują go w lodówce, aby można było podać jej dziecku na przykład wtedy, gdy chcą wyjść z domu i malucha zostawić z ojcem lub innym opiekunem. Mleko matki można również mrozić – to zatem kolejny sposób na poradzenie sobie ze zbyt dużą ilością pokarmu. Poza tym można go też oddać do banku mleka – w ten sposób wiele dzieci będzie mogła otrzymać jedną z najlepszych rzeczy jakie stworzyła natura, czyli mleko kobiece.