Co w sercu, to na widoku: gadżety „Rick and Morty”

Choć zaczynał jako parodia ”Powrotu do przyszłości”, serial ”Rick and Morty” szybko sam stał się kultowym dziełem pop-kultury. Połączenie formy szalonej komedii sci-fi z zaskakującą treścią dotykającą podstawowych spraw życia ludzkiego i istnienia w ogóle okazało się strzałem w dziesiątkę i przesądziło o miłości, jaką serial darzą jego fani. Miłość tę łatwo pokazać i łatwo wyrazić: dla fanów powstały gadżety ”Rick and Morty”.

Get Schwifty na dzień dobry

Czy to kawa o poranku, czy popołudniowa herbata, wszystko smakuje lepiej w odpowiednim kubku. Kubki to jedna z ważniejszych części uniwersum spod znaku ”Rick and Morty gadżety: pozwalają być schwifty już od samego rana. Na tyle, na ile tylko się da, bo fani ”Ricka i Morty’ego” dobrze wiedzą, że różnie z tym bywa. Raz leci się przez kosmos, innym razem jest ogórkiem. A podobiznę swojego ulubionego bohatera serialu przyszpilić do ściany – wystarczy wybrać ulubiony wzór, by zupełnie odmienić charakter swojego pokoju, kuchni, garażu lub tajnego laboratorium pod nim.

To nie gadżet, to idea

”Ricka i Morty’ego” oglądać można dla czarnego humoru i ostrego słownictwa, ale animacja do niewybrednych żartów się nie sprowadza. W rzeczywistości ”Rick and Morty”:

  • przekracza granice absurdu,
  • bawi się konwencjami,
  • gra powierzchnią i głębią,
  • pokazuje rzeczywistość z zupełnie innej strony.

Z tego powodu gadżety ”Rick and Morty” z oferty sklepu internetowego GaleriaPlakatu.com można traktować jako ”tylko gadżety”, ozdobniki ściany lub breloczki ułatwiające znalezienie klucza, ale mogą być czymś więcej. Gra symboli, motywów i idei, którą toczą Justin Roiland i Dan Harmon staje się płaszczyzną porozumienia. Bo gadżet jaki jest, każdy widzi. Ale co się za nim kryje, to już zupełnie inna historia.