Chusta do noszenia maluszka, jaką wybrać?

Chusta do noszenia dziecka to dosyć duże udogodnienie dla każdej młodej mamy zwłaszcza w sytuacjach, gdy wożenie malucha w wózku może być bardzo utrudnione. Decydując się na zakup takiej chusty, warto wiedzieć o tym, iż najlepszym wyborem będzie chusta tkana, która została wykonana z czystej bawełny, ponieważ jest ona praktyczna i umożliwia wygodne noszenie malucha. Czym jednak powinna charakteryzować się taka chusta?

Grubość

bawełniana chusta tkanaObecnie w sklepach można dostać zarówno chusty wykonane z grubego materiału, jak i z nieco cieńszego. Który jednak okazuje się lepszy? Wśród rodziców panują różne opinie, jednak przeważa ta, iż taka tkana chusta nie powinna być ani za gruba, ani za cienka. Osoby, które uważają, iż cienkie chusty dociągają się łatwiej od tych grubych, są w bardzo dużym błędzie, ponieważ poprawne dociągnięcie zależy od właściwej techniki dociągania. Wybór odpowiedniej chusty zależy głównie od osoby, która będzie nosić maluszka, jednak w zasadzie nie wpływa znacząco na odczucia doznawane podczas noszenia.

Nowa a może używana?

Wiele matek bardzo często decyduje się na zakup chusty używanej, ponieważ jest niezwykle miękka, co oczywiście wpływa na komfort jej wiązania. Oczywiście coś w tym jest, jednak matki, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z chustami, nie powinny wybierać zbyt zużytych chust, ponieważ mogą spotkać się ze sporymi problemami podczas ich dociągania. Osoba, która ma już wprawę w wiązaniu chusty, powinna sobie poradzić zarówno z taką używaną, jak i nową, dlatego też wybór w takiej sytuacji będzie zależeć głównie od zasobności portfela oraz indywidualnych upodobań.