Buty dziecięce – jak je wybrać?

Wybór butów dziecięcych nie należy do czynności łatwych. Bardzo często rodzice popełniają błąd sugerując się jedynie wyglądem obuwia, nie zwracając uwagi na pewne ważne ich parametry, które wpływają na wygodę i bezpieczeństwo ich użytkowania. Sprawdźmy, jakie powinny być dobrze dobrane buty dziecięce.

Najważniejszym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę przy wyborze butów dziecięcych jest fakt, że stopa dziecięca szybko rośnie. W związku z tym, należy wybrać obuwie, które jest dłuższe od stopy dziecka o ok. 10 mm. Dzięki temu, zapewniony zostanie komfort użytkowania i wydłużymy okres noszenia.

buty dla dziecka

Drugim aspektem jest czubek nosa. Powinien on być szeroki i wysoki. Jest to związane z promieniście ułożonymi palcami dziecka oraz tendencją do częstego ich poruszania.

Trzeci bardzo ważny aspekt, który wpływa na swobodę i bezpieczeństwo użytkowania, to spód buta. Musi on być możliwie bardzo elastyczny. Umożliwi to swobodne zginanie stawów znajdujących się między palcami, a śródstopiem. Dzięki temu, stopa zyskuje swobodę i jest chroniona przed ryzykiem nabawienia się kontuzji.

Kupując zatem buty dziecięce nie zapominajmy o rozważeniu tych aspektów, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort noszenia obuwia naszym pociechom.