Buty dla niemowlaka na zimę

Okazuje się, że wybór butów dla niemowlaka na zimę wcale nie jest taki łatwy, jak się wielu osobom wydaje. Do wyboru są m.in. ocieplane trzewiki, śniegowce, kozaki czy buty wodoodporne.

Zimowe buty dla niemowląt – jak wybrać?

Przede wszystkim buty zimowe dla małego dziecka muszą być ciepłe. Stopa malucha, który nie potrafi jeszcze samodzielnie chodzić, może potrzebować grubszego buta niż normalnie. Poza tym buty dla niemowląt powinny być miękkie i odporne na wiatr. Wiele zależy też od tego na jak długo i gdzie będzie się z maluchem wychodziło na zewnątrz. Dobrze jeśli obuwie posiada szerokie noski, co pozwala palcom na swobodne poruszanie się. W przypadku niemowlaków dobry pomysłem są buty zapinane na rzepy lub wygodny suwak.

Dobry wybór

Niestety na ogół dobre buty dla dzieci nie są najtańsze. Za wysoką jakością wykonania oraz wysokiej klasy materiałami stoi zwykle wysoka cena. Tymczasem maluch z butów bardzo szybko wyrasta, co jest zresztą zupełnie normalne. Osoby, które nie chcą wydawać za wiele mogą postawić ewentualnie na tradycyjne bambosze. Na rynku nie brak modeli, które są naprawdę warte polecenia, a przy tym nie są one drogie. Bambosze na ogół wykonywane są ze skóry i weluru. Posiadają wełniane lub sztuczne ocieplenie. Nie są zapinane na rzepy czy suwak. Najczęściej wystarczy je tylko założyć na stopę dziecka. Takie bambosze nie są drogie, a przy tym sprawdzą się także w domu.