A może jasnoniebieski kocyk merino dla naszego maluszka?

Rzecz jasna mamy do dyspozycji całą paletę barw kocyków z wełny merino, a ów jasnoniebieski to tylko swoisty symbol, słowo klucz, niczym błękitny kocyk Tygryska z książek o przygodach uroczego misia Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Kocyk ten był wiernym towarzyszem jednej z postaci i symbolizował bezpieczeństwo i komfort dla czytelnika oraz samej postaci. Także i my możemy sięgnąć po kocyk merino dla niemowlaka, bowiem produkty z tej specyficznej wełny górują nad polarowymi i poliestrowymi odpowiednikami.

Czym kocyk merino dla niemowlaka wyróżnia się na tle podobnych produktów?

Od razu zapewnijmy, iż kocyk z wełny merino ma wszelkie pozytywne cechy swych sztucznych pobratymców, a więc jest doskonale rozciągliwy i mięciutki – a to dzięki silnemu pokarbowaniu, czyli naturalnej sprężystości. Pomimo tego iż jesteśmy przyzwyczajeni do swoistej ciężkości wełny pozyskanej z owiec środkowoeuropejskich, to taki kocyk z wełny merino jest bardzo lekki. Wełna merynosów jest najlżejszą wełną na świecie.

Przechodząc do właściwości samej wełny merynosów, to niech nam wystarczy fakt, iż sklepy dla uprawiających trekking górski pełne są niebywale cienkich bluzek i koszulek wykonanych właśnie z owej materii. Po prostu wełna tych sympatycznych owiec wywodzących się ze środkowej Azji ma runo o niebywałych właściwościach termicznych. Latem potrafi chłodzić, a w chłodniejsze dni świetnie zatrzymuje ciepło. Co ciekawe, znakomicie odprowadza wilgoć poza tkaninę. Jeśli kupimy kocyk merino dla niemowlaka to już po pierwszym praniu zauważymy, iż schnie on o wiele szybciej niż np. sweter z innych gatunków wełny.

Co jeszcze pozytywnego wniesie kocyk merino dla niemowlaka?

Taki wzmiankowany na początku jasnoniebieski kocyk merino jest w 100% przyjazny dla środowiska. Jest więc także biodegradowalny. Przypomnijmy także, iż kocyk z wełny merino dla naszego maluszka nie uczula, bowiem wełna merino obok runa pozyskanych z południowoamerykańskich lam (Alpaki) jest wełną niegryzącą i niealergizującą. Taki kocyk merino dla niemowlaka, jeśli tylko w momencie zakupu będzie dobrany w odpowiednim rozmiarze, pozostanie z naszym dzieckiem na bardzo długo.